AC, Asisstance, NNW – ubezpieczenia, które warto kupić.

Oferta dostępnych na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych jest bardzo bogata. Osoby niezaznajomione z tematem mogą mieć jednak problem z wyborem optymalnej opcji, ponieważ nie każdy wie jak rozwinąć tajemnicze skróty rodzajów ubezpieczeń i co w zasadzie gwarantuje taki typ polisy. Które ubezpieczenie zatem warto kupić, aby móc “spać spokojnie”, nie martwiąc się o siebie i swoich bliskich? Która polisa zapewni nam odszkodowanie po wypadku?

Rodzaje ubezpieczeń: AC, Asisstance, NNW

O ile każdy wie czym jest ubezpieczenie OC, ponieważ należy ono do grupy ubezpieczeń obowiązkowych, to jednak rozszyfrowanie pozostałych typów może powodować pewne trudności. Poza OC istnieją trzy zasadnicze rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych: AC, Asisstance oraz NNW. AC, czyli autocasco, to ubezpieczenie komunikacyjne od kradzieży i zniszczenia. Wykupując tego rodzaju polisę, otrzymamy swoistą rekompensatę wtedy, gdy nasz samochód zostanie skradziony, zderzymy się ze zwierzęciem, przestawimy słup parkując, na pojazd spadnie drzewo i tak dalej. Z kolei ubezpieczenie Asisstance zapewnia całodobową pomoc w sytuacji awarii samochodu lub stłuczki. W ramach tego świadczenia otrzymamy holowanie auta, wymianę koła, auto zastępcze i tak dalej. Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) natomiast dotyczy zarówno kierowców i pasażerów. Dzięki niemu, ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie po wypadku. W szczególności chodzi o trwałe następstwa zdarzeń – uszkodzenia ciała, trwały uszczerbek na zdrowiu oraz śmierć ubezpieczonego.

Ochrona ubezpieczeniowa

Wszystkie trzy, wymienione typy ubezpieczeń komunikacyjnych różnią się zatem zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Jeżeli zależy nam na kompleksowym, pełnym zabezpieczeniu, powinniśmy wykupić wszystkie trzy polisy, ponieważ każda z nich ma nieco inny zakres zastosowania.