Czy odszkodowanie powypadkowe wystarcza na naprawę pojazdu?

Odszkodowanie powypadkowe a ubezpieczyciel

Firmy ubezpieczeniowe zawsze dają do wyboru formę rozliczenia szkody, gotówkowo, bądź bezgotówkowo. Należy tutaj zwrócić uwagę iż forma wyboru metody rozliczenia odszkodowania powypadkowego nie powinna mieć względu na jego wysokość. Niestety ubezpieczyciele w praktyce robią co innego.

Często zdarza się sytuacja, gdy rozliczamy szkodę gotówkowo (na podstawie kosztorysu) i dostajemy zbyt niskie odszkodowanie powypadkowe. Piszemy odwołanie, jedno, drugie, lecz ubezpieczyciel nie zmienia swojego stanowiska. Tutaj z pomocą przychodzi firma Citi Kraków Dochodzenie Odszkodowań. Pomożemy ustalić prawidłową wartość szkody oraz uzyskać od ubezpieczyciela odpowiednią wypłatę gotówkową. Szerzej to zagadnienie opisane zostało na stronie dochodzenie odszkodowań.

Odszkodowanie powypadkowe – badania

Z badań PIM i Liberty Direct wynika, że jeśli już ktoś naprawia auto na własny koszt, to są to drobne szkody.

odszkodowanie-powypadkowe-ile-wydajemy-na-naprawe-auta-po-stluczce

Prawie 40 proc. osób niekorzystających w takiej sytuacji z polisy wydaje mniej niż 1 tys. zł. Mniej niż co dziesiąty płaci z własnej kieszeni ponad 3 tys. zł. Inaczej wygląda to w przypadku napraw w ramach polisy. Wtedy najczęściej koszty wahają się w przedziale 2-5 tys. zł, a aż w jednej piątej przypadków przekraczają kwotę 5 tys. zł.