Dlaczego warto korzystać z rzeczoznawcy samochodowego?

Chcąc uzyskać odszkodowanie po wypadku niejednokrotnie spotykamy się z zagadnieniem, jakim jest opinia niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Dlaczego warto z niej skorzystać? W jaki sposób może nam to pomóc w dochodzeniu należnego nam świadczenia?

Kiedy rzeczoznawca samochodowy może pomóc?

W momencie gdy otrzymujemy od towarzystwa ubezpieczeniowego sporządzony w sprawie kosztorys naprawy, sporządzony przez zatrudnionego w nim rzeczoznawcę samochodowego, należy zweryfikować, czy należne odszkodowanie po wypadku nie zostało zaniżone. Jeżeli mamy w tym zakresie jakiekolwiek wątpliwości i nie posiadamy szerokiej wiedzy na temat wyceny auta po szkodzie, warto zwrócić się do specjalisty w tej dziedzinie. A zatem jeżeli nasz pojazd został uszkodzony, wypłacone odszkodowanie nie wystarcza na naprawę i jednocześnie mamy wszystkie niezbędne dokumenty, pozwalające na oszacowanie wartości straty, warto zadzwonić do zaufanego, bezstronnego rzeczoznawcy.

Czy ubezpieczyciele rzeczywiście oszukują?

Nie ma co się łudzić, ubezpieczyciele bardzo często zaniżają należne poszkodowanym odszkodowanie po wypadku. Statystyki pokazują, że prawie 89% wypłaconych świadczeń jest zaniżonych. Właśnie dlatego warto trzymać “rękę na pulsie” i skontrolować sporządzoną wycenę przy pomocy niezależnego rzeczoznawcy samochodowego.