Odszkodowania komunikacyjne

Odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym

Odszkodowania po wypadku Kraków
Odszkodowania powypadkowe komunikacyjne:
 • Miawysokie odszkodowania komunikacyjne Krakówłeś wypadek bądź stłuczkę?
 • Ubezpieczyciel po oględzinach przesłał Tobie kosztorys, który wydaję się niski?
 • Nie jesteś jedyny, ale teraz dajemy Ci proste rozwiązanie!

Niestety znaczna większość ubezpieczycieli zaniża należne odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy. Odszkodowania komunikacyjne to nic innego jak dochodzenie odszkodowania z OC sprawcy. Często ten rodzaj odszkodowania nazywany jest również odszkodowaniem powypadkowym czy odszkodowaniem za wypadek.

Kancelaria Odszkodowawcza Citi w 3 prostych krokach pomoże Tobie uzyskać wyższą wypłatę za szkodę z OC sprawcy:

 1. Wystarczy, że prześlesz do nas kosztorys wykonany przez ubezpieczalnie.
 2. Nasi specjaliści zweryfikują poprawność kosztorysu i wyliczą prawidłową kwotę.
 3. W Twoim imieniu uzyskamy od ubezpieczalni wyższe należne odszkodowanie powypadkowe bez opłat wstępnych i zaliczek!

Kiedy ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe?

Odszkodowania powypadkowe komunikacyjne – odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym, odszkodowania z oc sprawcy
Poszkodowany w wypadku komunikacyjnym może ubiegać się odszkodowanie powypadkowe oraz:

 • odszkodowanie za szkody, których następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia,
 • uszkodzenia powstałe przy wsiadaniu do pojazdu mechanicznego i wysiadania z niego,
 • szkody związane bezpośrednio z załadunkiem i rozładunkiem pojazdu,
 • szkody, które spowodował pojazd sprawcy podczas zatrzymania, postoju lub garażowania,
 • odszkodowanie za dodatkowe badania techniczne po naprawie samochodu,
 • odszkodowanie za holowanie uszkodzonego auta,
 • odszkodowanie za parking uszkodzonego pojazdu po kolizji.

Odszkodowania powypadkowe – kontakt

Odszkodowania po wypadku Kraków
Odszkodowania powypadkowe, dla kogo?

odszkodowania powypadkowe KrakówAby uzyskać odszkodowanie powypadkowe należy zacząć od zgłoszenia szkody właściwemu ubezpieczycielowi, czasami bywają sytuację, w których nie mamy danych polisy sprawcy, lecz dla nas nie stanowi to problemu. Nasi specjaliści pomogą uzyskać informacje o ubezpieczalni sprawcy kolizji, a nawet zgłoszą za Ciebie szkodę i pokierują całym procesem jej likwidacji.

Odszkodowanie po wypadku przysługuje także pasażerowi samochodu bądź motocykla sprawcy wypadku. Niestety niewielu poszkodowanych ma tego świadomość, bądź po prostu boi się występować przeciwko koledze czy rodzinie będącej sprawcą wypadku. Należy tutaj zaznaczyć, że odszkodowanie powypadkowe wypłacone będzie z OC sprawcy wypadku, czyli całość roszczeń pokryje ubezpieczyciel. Czy o to odszkodowanie wystąpisz, czy nie, składka za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu sprawcy wypadku i tak zostanie podniesiona.

Zagraniczny sprawca wypadku.

Jeżeli przytrafił Ci się wypadek na terenie Polski, a winnym był kierowca będący obcokrajowcem, stosuje się w takim przypadku przepisy prawa polskiego. Odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez obcokrajowca ponosi zagraniczne towarzystwo ubezpieczeniowe w którym miał wykupioną polisę OC, więc odszkodowania należy oczekiwać od tej właśnie firmy. Wszystkie zagraniczne towarzystwa ubezpieczeniowe mają w Polsce swojego przedstawiciela tzw. korespondenta czyli firmę, która w ich zastępstwie dokonuje likwidacji szkody. Niestety czasem trudno jest samodzielnie ustalić do jakiej polskiej firmy należy reprezentowanie danej ubezpieczalni zagranicznej. Eksperci Kancelarii Odszkodowawczej Citi pomogą uporać się z tymi trudnościami za Ciebie. Należy pamiętać, że dochodzenie odszkodowania powypadkowego od zagranicznego towarzystwa zazwyczaj trwa znacznie dłużej, niż w przypadku dochodzenia odszkodowania komunikacyjnego od ubezpieczyciela polskiego.

Citi Kraków – odszkodowania powypadkowe komunikacyjne – odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym, odszkodowania z oc sprawcy

Dzięki Kancelarii Odszkodowawczej Citi Kraków możesz uzyskać wyższe odszkodowanie powypadkowe!

Przykładowe wypłaty odszkodowań powypadkowych naszych klientów:

Pan Jan w 2010 roku miał stłuczkę swoją 4 letnią Hondą Accord, ubezpieczyciel wycenił wartość szkody na 4tyś. zł stosując części alternatywne, zwane popularnie zamiennikami i zaproponował stawkę za roboczogodzinę na poziomie najniższym. Uszkodzeniu uległ przód pojazdu. Po weryfikacji kosztorysu przez niezależnego rzeczoznawcę przy zastosowaniu cen części oryginalnych i stawek średnich dla lokalnego rynku koszt naprawy został oszacowane na 12tyś. zł. Tak duża różnica wynikała głównie z bezprawnego zastosowania przez ubezpieczyciela części alternatywnych o niskiej jakości zamiast cen części oryginalnych., gdzie szczególnie w przypadku oświetlenia przedniego ma to duże znaczenie. Klient nie godził się na stosowanie gorszych części niż te, które były zamontowane w samochodzie przed szkodą, tak więc wystąpiliśmy w jego imieniu do ubezpieczalni z wnioskiem o zmianę stanowiska. Ubezpieczyciel wiedząc od początku o fakcie bezpodstawnego zaniżenia kwoty wypłaty odszkodowania powypadkowego już po pierwszym piśmie zaproponował ugodę i dopłatę do szkody części wnoszonej kwoty.

Na początku 2011 roku zgłosił się do nas Pan Robert. Jego samochód uległ poważnej kolizji, po wypadku nie nadawał się do naprawy. Na szczęście Pan Robert miał wykupioną polisę Auto-Casco, lecz nie spodziewał się, że fakt kupienia polisy w najbogatszej opcji gwarantuje rzetelną wypłatę. Ubezpieczyciel oszacował wartość pojazdu przed zdarzeniem na 120tyś. zł, wartość pozostałości po wypadku na 30tyś. zł i wypłacił odszkodowanie powypadkowe w kwocie 90tyś zł. Pan Robert sprawdził ceny rynkowe pojazdów z jego rocznika i o podobnym przebiegu, i zauważył, że ceny rynkowe oscylują w granicach 150-170tyś. zł w zależności od wyposażenia. Na jakiej podstawie więc ubezpieczyciel przyjął 120tyś zł? Po sprawdzeniu polisy AC okazało się, że pojazd jest ubezpieczony na kwotę 160tyś. zł, a kwotę tą zaproponował sam ubezpieczyciel podczas zawierania polisy AC. Powołany w tej sprawie niezależny rzeczoznawca po przeprowadzeniu oględzin pojazdu stwierdził iż pojazd w stanie nieuszkodzonym powinien być wart 152tyś. zł na dzień powstania szkody. Ubezpieczyciel szedł w zaparte i nie chciał uznać ekspertyzy niezależnego biegłego, więc sprawa trafiła do sądu. W sądzie ubezpieczyciel nie był w stanie obronić swojego stanowiska, rzeczoznawca sądowy potwierdził prawidłowość przedstawianej przez klienta kalkulacji wartości pojazdu i sąd nakazał wypłatę dla Pana Roberta dodatkowego odszkodowania powypadkowego wraz z odsetkami i poniesionymi kosztami co dało ponad 40tyś. zł !