Dochodzenie odszkodowań – samodzielnie czy z pomocą pełnomocnika?

Dochodzenie odszkodowań potrafi być długim i żmudnym procesem. Tymczasem wiele osób decyduje się na samodzielną walkę z towarzystwem ubezpieczeń. Czy to rzeczywiście jest dobre rozwiązanie? Kiedy warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika?

Możesz popełnić poważny błąd!

Powszechnie wiadomo, że samodzielna próba wyleczenia choroby z reguły kończy się fiaskiem i finalnie i tak trafiamy do lekarza, po drodze rujnując sobie zdrowie doszczętnie albo przynajmniej pogarszając swój dotychczasowy stan. Podobnie wygląda dochodzenie odszkodowań na własną rękę. Jedna nieprzemyślana decyzja albo nieznajomość przepisów, może doprowadzić do wypłaty zdecydowanie niższej kwoty odszkodowania, niż ta należna, oczekiwana.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego pełnomocnika?

Nieskorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika jest spowodowane najczęściej chęcią zaoszczędzenia pieniędzy. Powinniśmy sobie jednak uświadomić, że popełniając błąd w procesie likwidacji szkody, możemy stracić zdecydowanie więcej. Te “kilka złotych” na profesjonalną pomoc to nic w stosunku do grożącej nam straty. Tymczasem firma odszkodowawcza pozwoli nam na szybkie, bezbolesne, bezstresowe i bezproblemowe dochodzenie odszkodowań. Czy to wystarczające argumenty, aby Cię przekonać?