Odszkodowanie za stłuczkę auta z samolotem

Gdy mamy do czynienia ze zwykłą stłuczką samochodową, procedury wydają się być jasne – czasami jednak mamy do czynienia z wypadkiem samochodowym, gdzie nie jest już tak różowo, bo sprawcą jest np. zwierzyna, albo….. samolot.

Do takiej niecodziennej sytuacji doszło całkiem niedawno na Tajwanie w miejscowości Taipei. Startujący samolot uległ awarii jeszcze zaraz po starcie i zaczął spadać, uszkadzając jadącą taksówkę.

taxi samolot

 Jak widać po uszkodzeniach, mamy tutaj do czynienia ze szkodą całkowitą – samochód nie nadaje się do naprawy. Linie lotnicze posiadają obowiązkowe ubezpieczenia, tak więc z wypłatą odszkodowania nie powinno być większych problemów. W omawianym przypadku samolot został zidentyfikowany, tak więc pozostało już tylko zgłosić roszczenia do podmiotu odpowiedzialnego. Jako, iż pojazdem uszkodzonym była taksówka, poza samą wypłatą odszkodowania za mienie, można w zaistniałej sytuacji domagać się jeszcze tak zwanego “odszkodowania za postojowe”, czyli rekompensaty za okres wyłączenia z użytkowania samochodu służącego celom zarobkowym. Szerzej temat odszkodowań dla taksówkarzy poruszamy tutaj.