Pomoc w uzyskaniu odszkodowania – krok po kroku

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Odszkodowania pomoc w uzyskaniu Kraków – Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Wiele osób nie wie od czego zacząć ubieganie się o odszkodowanie od ubezpieczyciela, szczególnie jeżeli sprawcą jest zagraniczny kierowcą, bądź kolizja miała miejsce za granicami kraju.

Citi Kraków udziela pomoc w uzyskaniu odszkodowania kompleksowo już od momentu powstania szkody, natomiast pierwsze kroki łatwo jest też wykonać samemu.
O czym należy pamiętać zaraz po zdarzeniu:

  1. Spisanie oświadczenia bądź wezwanie policji, jeżeli sprawcą jest zagraniczny kierowca zalecane jest wzywanie policji bez względu na rozmiar szkody. Stosowne oświadczenie znajdziesz do pobrania tutaj
  2. Zabezpieczenie pojazdu przed powiększeniem rozmiarów szkody, czyli jeżeli nasz samochód po kolizji nie nadaje się do jazdy najlepiej jest wezwać lawetę i od razu przetransportować go na warsztat, bądź parking strzeżony, koszty poniesione przez poszkodowanego pokryte zostaną z OC sprawcy kolizji.
  3. Zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi, jeżeli ubezpieczycielem sprawcy jest towarzystwo ubezpieczeniowe w kraju najłatwiej jest dokonać tego drogą telefoniczną. Sprawa się komplikuje, gdy ubezpieczycielem sprawcy jest zagraniczne T.U., wtedy taką szkodę należy zgłosić poprzez polskiego korespondenta. Szczegółowych informacji odnośnie korespondentów można szukać na stronach PBUK.
  4. Udostępnienie pojazdu do oględzin. Po zgłoszeniu szkody zostanie wyznaczony termin oględzin przez rzeczoznawce z ramienia T.U. najlepiej jest udostępnić mu pojazd w takich warunkach, aby kompleksowo mógł opisać wszystkie uszkodzone elementy, kiedy mamy uszkodzone zawieszenie, wskazane jest aby takie oględziny umówić w specjalistycznym warsztacie.
  5. Po oględzinach powinniśmy dostać kosztorys naprawy pojazdu, ale nie każda ubezpieczalnia udostępni nam taki dokument bez wezwania. Częstą praktyką jest przesyłanie jedynie pisma z decyzja o kwocie odszkodowania nie zawierającego szczegółowego kosztorysu naprawy pojazdu po wypadku. Taki kosztorys ubezpieczalnia jest zobowiązana nam udostępnić na wyraźne żądanie.

Zaproponowane przez ubezpieczyciela odszkodowanie powypadkowe wydaje się zbyt niskie?

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Jeżeli kwota zaproponowana przez ubezpieczyciela zawiera amortyzację części, bądź części pochodzące od alternatywnych producentów należy zweryfikować kosztorys przedstawiony przez T.U.
Częstą praktyką jest iż rzeczoznawca “zapomni” wpisać do kosztorysu jakiegoś uszkodzonego elementu, bądź przyzna naprawę pojazdu w ograniczonym zakresie. Tutaj najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów z dziedziny dochodzenia odszkodowań. Pomoc w uzyskaniu odszkodowania udzielona przez profesjonalną kancelarię na tym etapie znacząco przyspieszy dochodzenie roszczeń. W Citi Kraków uzyskasz kompleksową pomoc z zakresu odszkodowań powypadkowych, nasi specjaliści zweryfikują kosztorys przedstawiony przez ubezpieczalnię i pomogą w uzyskaniu wyższego odszkodowania.

Szczegółowe informacje na temat dochodzenia odszkodowań znajdziesz w odpowiednim dziale.

Na skróty – tutaj