Jak wybrać kancelarię odszkodowawczą?

Prawo ubezpieczeniowe jest bardzo specyficzną i jednocześnie dość popularną dziedziną prawa. Coraz więcej osób, dochodząc należnego odszkodowania lub zadośćuczynienia, musi stoczyć batalię z ubezpieczycielem i potrzebuje odpowiedniego wsparcia. Remedium na problemy poszkodowanych są kancelarie odszkodowawcze. Ich wybór na rynku usług prawniczych jest bardzo szeroki. W jaki sposób wybrać właściwą firmę?

Jak działa kancelaria odszkodowawcza?

Wybór kancelarii odszkodowawczej, nastawionej na sprawy ubezpieczeniowe, jest bardzo korzystny, ponieważ w zdecydowanej większości przeważa tam system rozliczenia „success fee“, czyli w formie prowizji od uzyskanej kwoty odszkodowania. Niektóre kancelarie skupują nawet roszczenia swoich klientów, dzięki czemu poszkodowani pozbywają się problemu już na etapie zawarcia umowy. W tym momencie należy zaznaczyć, że konieczne jest sprawdzenie wszystkich najdrobniejszych zapisów. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości lub czegoś nie rozumiemy – warto pytać. Specjaliści powinni poświęcić czas na wyjaśnienie nam kolejnych punktów umowy.

Komu powierzyć dochodzenie odszkodowań?

Odpowiednia kancelaria odszkodowawcza posiada kadrę wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają za sobą niejeden spór sądowy. Z pewnością kancelaria może się pochwalić wieloma sukcesami w tym zakresie i ogromnym doświadczeniem. Wybierając swojego pełnomocnika warto zwrócić uwagę na datę rejestracji działalności firmy. Lepiej, by nie była nowicjuszem na rynku. Można również sprawdzić, jakie opinie ma dana kancelaria odszkodowawcza w Internecie. Możemy zdecydować się na współpracę w formie zdalnej. Lepiej jednak umówić się na spotkanie i zweryfikować, czy Twój przyszły pełnomocnik ma odpowiednie podejście do klienta – czy jest otwarty i empatyczny, czy potrafi w sposób jasny i przejrzysty wytłumaczyć wszystkie niuanse sprawy.